Vytvořit téma

Téma: Obličej a krk

Uvažujete podstoupit ošetření obličeje nebo krku, ale stále máte pochybnosti? Na fóru zaměřujícího se na tvář a krk najdete ty nejlepší tipy!

Endoskopický lifting čela - rizika a vedení řezů

Anonymous330695
· Vytvořeno: 5. 1. 2016 · Aktualizováno: 11. 1. 2016

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli máte někdo zkušenost s liftingem čela endoskopicky. Mám 50 let a uvažuji, že bych tento zákrok podstoupila. Nevím ale jaká jsou rizika. Slyšela jsem, že někomu zůstaly "vykulené oči". Také bych ráda věděla kudy se řezy vedou a zda je možné řez udělat i po stranách očí, že by se vytáhla kůže pod očima. Na horních i dolních víčkách jsem byla cca před 10 lety, takže kůže pod nimi není moc povolená, jsou na ní spíš jen vrásky. Děkuji

Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

3 komentáře

Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Inka212687
  11. 1. 2016

  Taky jsem o tom přemýšlela. Když ale vidím např. Dagmar Patrasovou, a spoustu jiných známých osobností, tak raději nic. Připadají mi doopravdy "vykulené". Nevím, je-li to tímto zákrokem, nebo jiným, ale podle mého názoru vypadají hrozně.

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Anonymous330695
  6. 1. 2016

  Mockrát děkuji za odpověď. Marcela

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Doc. MUDr. Ondřej Měšťák Ph.D.

  Doc. MUDr. Ondřej Měšťák Ph.D.

  · 5. 1. 2016

  Dobrý den,
  při endoskopickém liftingu obočí se zpravidla provádí 6 asi 10mm předozadních řezů ve vlasech kousek za vlasovou hranicí. Vykulené oči po tomto zákroku zůstat nemohou, pouze nadmíru zvednuté obočí, to je ale podle mého názoru velmi obtížné provést. Kůže pod očima se touto technikou klasicky nevytahuje. Upraví se tím ale případné vrásky a kožní nadbytky zevně od zevního očního koutku.
  S pozdravy,
  O. Měšťák

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.