Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Šok z nového nosa

Anonymní
Jani188
· Vytvořeno: 12. 8. 2013 · Poslední odpověď 23. 8. 2013

Neviem ci zrovna sem patri moj dotaz ale v skratke popisem moj problem. Skoro pred 3 rokmi som bola na "estetickej operacii nosa" u ORL chirurga. Nos som mala dost vyboceny do strany. S vysledkom som bola da sa povedat spokojna, avsak v mieste kde mi nos chirurg lamal, vznikol hrbol, ktory mi vadil. Cca pred 2 mesiacmi som podstupila operaciu u plastickeho chirurga. Ten mi nos zoperoval, ale vytvoril mi na tvari uplne novy nos ineho tvaru, s ktorym sa neviem stotoznit a zmierit. Nepaci sa mi, ako velmi ho zmensil, zuzil, skratil, proste vsetko co sa dalo zmenil. Viem, ze som do toho isla dobrovolne, takze si uvedomujem, ze za vsetko si mozem sama. Dohovor pred operaciou bol, hovorila som, ze mne spicka nevadi,a ze nechcem velmi zuzovat ani nic podobne, ubezpecil ma, ze nie, ze len trochu. Na zaklade prechadzajucej skusenosti s ORL som cakala malu nepatrnu zmenu, ale toto co ma cakalo po zlozeni dlahy bol sok, z ktoreho sa neviem spamatat do dnesneho dna. Prosim vas, mozem este ocakavat, ze nos by sa mohol este nejako "zvacsit" sam od seba, alebo ako sa da riesit takato situacia? Co sa tyka vyzoru viac mi to uskodilo ako pomohlo, velmi sa mi zmenil vyraz tvare a ust. Uz som bola aj u psychologa. Vazne toto nie je sranda, chudnem, trapim sa, toto nezelam zazit nikomu. Prosim poradte. Dakujem. Janka.

7 komentářů

Reklama
  • Anonymní
    Jani188
    23. 8. 2013

    Pan doktor, aj tak Vam dakujem. Ja to plne chapem, ze takto pisomne sa tu o tom bavit neda, bez toho aby ste ma videli. Do buducnosti nevylucujem, ze u vas ukazem. Kedze moj problem je na viditelnom mieste, tak je pochopitelne, ze ma trapi vyznamnym sposobom. Zial chrupakvy boli odstranene, nie len narezane - apson tak to mam napisane v papieroch. Keby som to vedela vopred, tak by som to toho nikdy nesla. Zial, toto je najvacsi trest pre mna, doplatila som na svoju "marnivost", ze som chcela byt krajsia. Skoda, ze tieto zakroky su nezvratne. Dakujem Vam velmi a prajem uspesne operacie len spokojnych pacientov.

  • MUDr. David Tomášek

    · 23. 8. 2013

    To že jste mne vychytala na těchto stránkách není nic neobvyklého, protože mně nosy baví a operuji je již přez 20 let. Domnívám se, že tato diskuse by byla vhodná až po vyšetření, respektive zkouknutí Vašeho nosu in vivo. Chápu, že jezdit do Prahy z Banské je trochu z ruky ale z mého pohledu je velmi důležité to vidět, zkouknout i dokumentaci, protoiže někteří kolegové neodstraňují hrotové chrupavky a pouze je nářezy tvarují. Ztrácí to význam probírat na písemné úrovni. Tak se moc omlouvám, že jste ze mne toho moc nyní nezískala.
    Zdraví Dr. Tomášek

  • Anonymní
    Jani188
    23. 8. 2013

    Vazeny pan doktor Tomasek, dakujem Vam za odpoved, tajne som dufala, ze mi odpoviete prave vy, pretoze co som pozerala diskusie, posobite velmi upokojujucim dojmom a vzdy ponukate nejake riesenie. Aj ked v mojom pripade uz asi niet riesenie mam pocit. Ak by ste mi mohli este aspon vysvetlit jednu vec, ked mi boli ciastocne odobrate (teraz neviem ako sa to presne pise) apikilarne chrupavky, da sa to este najakym sposom vratit do povodneho tvaru? Aj ked podstupovat dalsiu operaciu, uz vazne nemam chut. Velmi ma mrzi, ze to takto dopadlo. Ja verim chirurgovi, ze to urobil s najlepsim vedomim a svedomim, ale zial zmena bola pre mna prilis radikalna. Citim sa, ako by som isla k zubarovi si dat vytrhnut zadnu stolicku a on mi namiesto toho vytrhol dva predne zuby. Mala som pekne obly nos, s hroblom, ktory som chcela odstranit. Hrbol mam sice odstraneny, ale s nim aj dost velku cast spodneho nosa (skratenie kaudalnej casti nosa) a zuzenu spicku, ze moj nos teraz hlavne (ale nielen) pri usmeve posobi zvlastnym dojomom ako keby mal "kŕč" spicka sa este viac stiahne, kridla nosa sa zase naopak roztiahnu a tam kde predtym boli chrupakvy su nepekne priehlbiny ktore vytvaraju rozne tiene... som z toho naozaj zufala, uz su to tri mesiace a cakala som som, ze si na to zvyknem, ale naopak stale ked sa na seba pozriem, vzdy ma prekvapi co vidim a takpovediac "hladam kde mam nos". Co mozem ocakavat, ze sa moze s nosom stat za ten rok? Mozu nejako chrupavky ktore mi zostali este nejako "narast", ze by sa moj nos este nejako zvacsil? A skutocne je vzdy nutne odstranovat tie apikilarne chrupavky? Myslim, ze aj u druhych ludi, ktori podstupili plastiku nosa a boli im prave tieto chrupavky odstranene, to najviac vidiet a vzdy su to najviac nepodarene plastiky, ktore vytvoria na nose nevzhľadne preliaciny. Prepacte, za tak dlhy prispevok, ale potrebujem s niekym tieto otazky prebrat, lebo ako vieme, ked sa stazujeme u svojho chirurga, malokedy najdeme pochopenie.

  • MUDr. David Tomášek

    · 21. 8. 2013

    Já bych doporučoval nechat si nos zahojit. Hojení a zrání trvá rok. Zatímn respektujte všechna doporučení svého operatera a po roce uvidíte. Až v této době je rozumné celou situaci řešit i eventuelně opět chirurgickou cestou. Nepodléhejte hned panice, to nedělá dobře na hojení. Až po takovéto době je ideální objektivisovat si situaci u jiného zkušeného atestovaného plastického chirurga se zkušenostmi v této problematice. Dělám nosy přez 20 let a vzácně takováto situace nanstane. Je to nan Vás.
    Zdraví Dr. Tomášek *************,
    ********************

  • Anonymní
    Alena205376
    13. 8. 2013

    Janka, vždy je naděje! Ptej se všude kde to jde, zajdi do nemocnice, na různá oddělení plastické chirurgie, meiluj odborníkům a lékařům, určitě pochodíš. Třeba to bude delší dobu trvat, ale nevzdávej to!!!!!
    Alena

  • Anonymní
    Jani188
    12. 8. 2013

    Alena, dakujem za nazor, skoda, ze aj ty mas zlu skusenost. Ja musim povedat, ze po tomto som uz na veskere zakroky zanevrela, mrzi ma, ze za takuto cenu.
    Rada by som sa dockala aj nazoru od nejakeho odbornika, ak by bolo mozne. Odpoved viac-menej poznam dopredu, ze uz sa s tym asi nic neda robit, ale predsa len by som chcela verit, ze este nejaka nadej tam je.

  • Anonymní
    Alena205376
    12. 8. 2013

    Zdravím tě Janka, plastické zákroky jsou vždy riziko. Někdy jsme spokojené a líbí se nám to, někdy to nevyjde a vypadáme ještě hůř než před zákrokem.Je potřeba si dopředu zjistit vše o chirurgovi nebo lékaři, který nám zákrok bude provádět.Nevím, kde ti zákrok a změnu nosu prováděli, ale zajela bych si s tímto tvým problémem třeba do Bratislavy,nebo do ČR do Prahy, kde jsou kapacita lékaři.Přes internet bych se objednala a zajela tam.
    Já měla zase jiný problém. Měla jsem rýhy u koutku úst a tyto chtěla zmírnit. Šla jsem na tento zákrok ke stejnému lékaři podruhé, protože poprvé jsem byla spokojena.Lékař mi vpíchl nějakou látku do koutků, kterou začal teprve zkušebně dávat,takže jinou než předtím co mi dal. Já o tom nevěděla.Udělalo se mi tam špatně, nemohla jsem dýchat.Zákrok nestál za nic, je to tak čtyři roky od zákroku, ale po dobu tří roků jsem měla zarudlé koutky, musela je neustále přetírat make-upem. To zarudlé zmizelo, ale místo nich zůstaly jizvy. Jsem z toho nešťastná, ale jizvy u koutků odstranit nelze.Tomu lékaři jsem napsala, proč vpichoval látku úplně jinou, že jsem byla poprvé spokojena a teď se mi zákrok nelíbí. Prý u té první se někomu udělalo špatně, tak ji musel vyřadit.Tahle druhá látka co vpichoval byla ale ještě agresivnější.Už na takový zákrok nepůjdu.
    Doufám Janka, že ty to vyřešíš tak, abys byla spokojena.Přeji ti ať vyjde.
    Alena

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.