Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Operace horních víček . jizvy

Karin838
Karin838
Karlovy Vary · Vytvořeno: 4. 5. 2022 · Aktualizováno: 4. 5. 2022

Dobrý den, před 14 dny jsem podstoupila operaci horních víček. Všude čtu že jizvy nejdou vůbec vidět že jsou schované. Mám jizvy na obou očích úplně mimo víček a jde to dost vidět. Můžete prosím poradit, co s tím? Posílám foto. Děkuji Sochůrková

1 komentář

Reklama
 • MUDr. Vlastimil Víšek CSc.

  · 4. 5. 2022
  Nejlepší komentář

  Vážená paní,
  jizva po každém chirurgickém ošetření jakékoliv krajiny je vždy vidět!. Rána prochází fází hojení, což je u víček obvykle právě těch 14 dnů. Pak nastupuje několikatýdenní fáze tvorby jizevnatého vaziva /to vás čeká/ a pak od cca 6. týdne po operaci nastane mnohaměsíční fáze přestavby vzniklého jizevnatého vaziva. Do definitivního stavu Vás tedy čeká ještě poměrně dlouhá doba. Váš operatér se v dané chvíli rozhodl pro nějaký rozsah excise kůže, sešitím rány vznikla Vaše současné jizva. Obecně platí, že ta "neviditelnost" jizev u horních víček je dána dobou od operace a také umístěním do přirozené ohybové linie horního víčka. Svoji starost prodiskutujte se svým operatérem v rámci kontroly, ale nyní je předčasné dělat nějaké závěry. Pečujte o jizvy - promašťujte a případně provádějte tlakové masáže, jejich techniku by Vám měl sdělit operatér.
  Nevěšte hlavu, dejte to mu. čas.
  S pozdravem, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.