Vytvořit téma

Zmenšení prsou - věk pod 18 let

Petra36565
· Vytvořeno: 27. 8. 2009 · Aktualizace: 31. 10. 2012

Dobrý den,bude mi teprve sedmnáct let,ale mojím prsou začíná bejt i podprsenka E malá.Kromě toho,že ze mě někdo už mívá i srandu,že mám tak velká prsa,mě i samotnou začíná obtěžovat vybírání extra velkých plavek,které kolikrát ani neseženu,nemluvě o podprsenkách,které by mi seděli.Chtěla jsem se proto zeptat,zda je tedy možné i v mém věku podstoupit tento zákrok,a jestli to nese nějaké větší riziko vzhledem k mému budoucímu životu.Děkuji předem za odpověď...

Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

3 komentáře

Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Nikola16
  31. 10. 2012

  Dobrý den je mi 16 let a mám velice velke a nepevné poprsí. Chtěla jsem se tedy zeptat jestli je při operaci zmenšení prsou důležité dovršení 18 let. Velké poprsí mi velice vadí při sportu a nehledě na reakce okolí a estetický dojem. Velmi trpím na bolestmi hlavy a zad v krční a hrudní oblasti. Děkuji za opověď.

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Barbora11
  15. 2. 2011

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat jestli záleží na věku,při zákroku jako je zmenšení prsou? Slyšela jsem,že se tato operace provádí i v případě,že dívce nebylo 18 let. Ale je to pravda?
  Děkuji předem.

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • MEDICOM Clinic

  · 2. 9. 2009

  Vážená slečno,

  modelační a redukční operaci poprsí provádíme obvykle po dovršení 18. roku života. Tato hranice je dána dvěma faktory: 1/ právním, jste již plnoletá a můžete se k operaci rozhodnout sama /jinak je potřeba souhlas alespoň jednoho z rodičů/, 2/ fyziologickým - v 18 je předpoklad, že je Váš celkový fyzický vývin ukončen. Do vyvíjejícího se a rostoucího organizmu není radno nepřirozeně zasahovat. Přes to můžete navštívit kvalifikovaného plastického chirurga, aby Vám, v rámci konzultačního vyšetření, vše do detailu vysvětlil.

  Srdečně Vás zdravím,
  prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

Informace, které se objevují na Estheticon.cz, nemohou v žádném případě nahradit vztah mezi pacientem a lékařem. Estheticon.cz nepodporuje komerční produkty nebo služby.

Rádi vás vyslechneme
Zúčastněte se fóra Estheticonu. Už nám chybíte jen Vy!