Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Po "zmenšení" prsa stále stejně velká

Anonymní
zofie560141
Ostrava · Vytvořeno: 1. 9. 2017 · Poslední odpověď 24. 1. 2022

Už od puberty jsem se trápila s velkým poprsím (vel. 75 F, výška postavy 167 cm, váha okolo 60 Kg). Vlivem váhy velkých prsů mám už více než 10 let problémy s krční a hrudní páteří (opakovaně docházím na rehabilitace). Před 6 lety jsem si zajistila doporučení na redukci prsu ze zdravotní indikace od ortopeda, neurologa a mammologa. S těmito doporučeními jsem navštívila plastického chirurga, který mi sdělil, že aby pojišťovna operaci zaplatila, musí se odebrat z prsů určité množství tkáně a že v mém případě "by mi tam skoro nic nezůstalo". Tato slova mně vyděsila a operaci jsem pustila na nějakou dobu z hlavy. Protože se ale mé obtíže zhoršovaly, rozhodla jsem se zaplatit si operaci sama, ať si mohu svobodně určit, jak moc chci prsa zmenšit. Navštívila jsem tedy znovu plastického chirurga, který mi redukci doporučil a domluvili jsme se na velikosti C-D. V den operace se mně zeptal, jestli chci prsa opravdu zmenšit. Ujistila jsem ho, že ano, že domluva zněla velikost přibližně C. Pan doktor konstatoval, že to je cca 300 g z každého prsu + jsme řešili lehkou asymetrii. Jaké však bylo mé překvapení, když jsem po operaci četla operační zprávu, kde pan doktor píše, že provedl modelaci prsu s minimální redukcí jen 150 g z toho většího prsu! Nyní jsem dva týdny po operaci, na prsou je ještě mírný otok, ale už teď mohu říci, že dohodnuté velikosti C se prsa ani omylem nepřiblíží. Teď obléknu bez problémů své původní podprsenky vel. 75F. Jsem nešťastná, připadám si podvedená. Zaplatila jsem 40 000 Kč abych si splnila svůj sen o "normálním" poprsí a ulevila svým zádům a prsa mám sice krásně vymodelovaná, nicméně stále stejně velká a těžká.

67 komentářů

Reklama
  • Anonymní
    Natt
    24. 1. 2022

    Dobrý den, moc prosím o radu. Čtu tady, že si paní nechávala v Ostravě zmenšit prsa a cítí, že je nemá zmenšená skoro vůbec. Tomu bych se opravdu ráda vyhla a zvolila raději skutečně ověřenou a kvalitní kliniku plastické chirurgie. Má tady prosím někdo zkušenosti se zmenšením prsou zde https://nova-prsa.cz/zmenseni-prsou/ ? Předem moc děkuji za každou radu a zkušenosti.

  • Anonymní
    alice_p385122
    12. 11. 2018

    co budu říkat...jsou velké. Chápu, že už se vám do toho nechce. Třeba to chce teď trochu čas, psychicky si odpočinout a rozmyslet si, co dál

  • Anonymní
    zofie560141
    12. 11. 2018

    No, sama tomu nerozumím...po dvou operacích už to vůbec nechci řešit. Potřetí už bych do toho fakt nešla, tak proč? Posílám fotku.

  • Anonymní
    alice_p385122
    12. 11. 2018

    70F???? No to snad ne :( asi bych ukázala panu doktorovi výběr podprsenek v takové velikosti. Je zvláštní, že i když máš normální postavu a váhu, tak to "zmenší" jen na F. To mi přijde fakt velké. A nepřemýšlela jsi, že bys navštívil a jiného doktora? Aspoň na konzultaci

  • Anonymní
    sonak1
    6. 11. 2018

    jejda no to je prekerni situace .po internetu nemuzete taky nic najit ?blby je ze si to clovek nemuze odzkouset a pak ta otrava pri vraceni

  • Anonymní
    zofie560141
    6. 11. 2018

    U mně je to složitější, jsem poměrně štíhlá (60 kg), mám jen velká prsa. Hlavně mám obvod pod prsy 70, takže celkově můj hrudník nevypadá až tak mohutně, přestože košíčky mám F (i po operaci). Tím pádem se pořád doktorovi zdá, že nic zmenšovat nepotřebuju....Ale sehnat podprsenku velikosti 70F, to je vážně celkem oříšek (mimochodem v M&S jsem zjistila, že obvod 70 odpovídá velikosti 32. Některé podprsenky se vyrábí od 75, některé až od 80. Nebo zas mají malý obvod, ale košíčky jen do déčka. Prostě super...

  • Anonymní
    sonak1
    6. 11. 2018

    To mě mrzí Žofie že ani po druhé nejsi spokojená.ja jsem teď 14dni po a změna obrovská skoro 2kg dole takže úleva ale až teď .první týden sem brečela nejsem zvyklá spát na zádech takže sem se nevyspala .

  • Anonymní
    Daniela638136
    31. 10. 2018

    Dobrý den, já sem byla v Hradci Králové ve fakultní nemocnici.

  • Anonymní
    vladislava_v449810
    31. 10. 2018
    Nejlepší komentář

    Ahoj.. jsi po reoperaci a stale se ti prsa nezamlouvaji?
    Jak dlouho po ni jsi? Netrapi te jeste otoky. Ono nejakou chvili trva nez se prsa 100% usadi.
    Zvlastni, ze ani na druhy pokus nejsi s vysledkem spokojena.
    Ja po operaci mela take jinou predstavu o svych prsach. Ale stacilo par hodin a prsa jsem si neskutecne zamilovala. Ono to je leckdy psychicky narocne prijmout zmenu, i kdyz si ji clovek pral.
    Mozna to je i tvuj problem. Chce to cas nez si na nova prsa zvyknes a zamilujes si je.
    Myslim, ze tak nebo tak mas prsa mnohem krasnejsi nez byla ta puvodni. Zkus to tak brat. Zmensena je mas, uleva pro telo tu preci byt musi.

  • Anonymní
    zofie560141
    31. 10. 2018

    Dobrý den,
    tak reoperace proběhla, nicméně ten rozdíl zdaleka není takový, jak jsem si představovala. Zmenšení je tak o jedno číslo, opticky to poznat je, na podprsenkách nijak výrazně. Už jsem se rozhodla, že to vezmu tak jak to je. Potřetí už bych na operaci nešla.

  • Anonymní
    zofie560141
    31. 10. 2018

    Dobrý den, krásné plavky pro velká prsa má Triola. Mají své obchody, ale dají se koupit i na internetu. Jsou číslované stejně jako podprsenky.

  • Anonymní
    zofie560141
    31. 10. 2018

    Dobrý den, bylo to v Ostravě.

  • Anonymní
    Mamo
    31. 10. 2018

    Zdravim, muzete rici jmeno operatera (nebo aspon mesto)? Mam totiz stejny problem (doktor nezmensil s tim, ze jemu to prijde ok)

  • Anonymní
    alice_p385122
    13. 6. 2018

    tak to už je za rohem ;)

  • Anonymní
    zofie560141
    13. 6. 2018

    Děkuji, určitě dám vědět :-) Operaci mám naplánovánu na začátek srpna.

  • Anonymní
    alice_p385122
    13. 6. 2018

    přečetla jsem si tuto reakci až po mojí reakci na Vaši původní :) tak aspoň něco vyšlo, i když chápu, že projít si vším znovu není nic příjemného, všechno trvá dýl, než si člověk naplánoval atd. Nicméně to zkuste brát z té dobré stránky - za chvíli bude vše, jak má být a vy budete spokojená a šťastná. Určitě dejte vědět, jak to nakonec dopadlo.

  • Anonymní
    alice_p385122
    13. 6. 2018

    to mě hrozně mrzí. Já jsem byla na operaci už v 15 a prsa mi bohužel dorostla, i když ne do takových rozměrů, jaké jsem měla tehdy. Ale po operaci jsem si připadala, že létám. Zkuste ještě vydržet, než splaskne otok. Ale pokud by velikost neodpovídala dohodě, asi bych vyžadovala novou operaci jako "reklamaci", takže samozřejmě zdarma. Slyším to poprvé a je to zcela selhání doktora :( každá z nás si zaslouží cítit se dobře.

  • Anonymní
    vladislava_v449810
    13. 4. 2018

    Astratex

  • Anonymní
    Daniela638136
    13. 4. 2018

    Držím palce, já se teda chystám až po dětech znovu..
    Teď sháním nějaké plavky, neznáte nějaký obchod? Kde se sezenou pěkné plavky pro větší prsa? :)

  • Anonymní
    zofie560141
    13. 4. 2018

    Děkuji :-)

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Rádi Vás vyslechneme
Zapojte se do diskusního fóra Estheticon. Chybíte nám tu!
Reklama