Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Otoky po rhinoplastice

Anonymní
Handula
Brno · Vytvořeno: 24. 8. 2008 · Poslední odpověď 28. 11. 2020

Dobrý den. V tuto chvíli mám 3 dny po sundání sádry po absolvované úplné rhinoplastice. Nos je sice rovný, ale nad kořenem nosu, u očních koutků a dále směrem dolů asi do půli nosu mám jak kost tvrdé otoky (? doufám, že to jsou otoky a ne nějaké zapomenuté zbytky oseknutých kostí pod kůží :), ketré se nijak nezmenšují. Jsou po okrajích, kde byla dlaha. Výsledkem je, že můj obličej má jakoby "lví" podobu a vypadá to strašně. Jsou takovéto zatvrdlé otoky normální? A po jaké době obvykle mizí? Nejspíš zbytečně panikařím, ale přecejenom s tímhle novým nosem chci strávit spokojený zbytek života, tak se bojím o každý detail... Děkuji!

7 komentářů

Reklama
  • Anonymní
    Liska108
    28. 11. 2020

    Hrozně by mě zajímalo, jak to dopadlo, protože se s něčím podobným teď potýkám. 3 týdny od operace, velmi tvrdý otok a deformace u kořene, až pod oko, mezi očima a níž do půli nosu. :(((

  • Anonymní
    Luli
    14. 2. 2020

    Ahoj tak co zlepsilo se ti to??

  • Anonymní
    lucie293349
    Doporučený člen
    14. 2. 2020

    ahoj,jeste s tim urcite pockejte,ja jsem skoro 3 mesice po a mam to tam take,je to ale tvrdé,na jedné straně min na druhé víc,operátor mi rekl,ze zatim to nemam řešit,nis stale oteka,ale je mozne ze uz mi to tam pry zůstane,protoze je to důsledek operace jak se tam sesekavaji ty kosti,jako takový obrubník u chodníku :P prý se to pak da zabrousit,což si ale neumim představit :P a tak to nekolikrat dene zamackavam,což docela funguje tak uvidim jak to bude dal,vy jeste pockejte do dalších kontrol,můžou to byt opravdu jen otoky a ty vyzmizi

  • Anonymní
    Luli
    13. 2. 2020
    Nejlepší komentář

    Ahoj jak to Dopadlo

  • Anonymní
    Anabel650020
    1. 2. 2018

    Smím se zeptat, jak to dopadlo? Zmizely ty tvrdé otoky?

  • MEDICOM Clinic

    · 28. 8. 2008

    Vážená paní,
    pokud je prováděna tzv. kompletní rhinoplastika, tedy operace chrupavčitých i kostěných částí nosu, je poměrně velký otok v operované oblasti a zejména v jejím nejbližším okolí možný. Tyto otoky a modřiny by se samozřejmě měly postupně vstřebávat a přibližně po třech, nejpozději čtyřech týdnech, by měly být vstřebány. Těžko se k Vaší situaci vyjadřovat tímto způsobem. Měla byste navštívit svého operatéra a s ním tuto problematiku prodiskutovat.
    S pozdravem,
    Primář MUDr. Vlastimil Víšek, CSc.

  • MUDr. Robert Remeš

    · 24. 8. 2008

    Dobrý den. Větší otoky po operaci nosu přetrvávají týdny. K úplné úpravě dochází po několika měsících. Ústupu napomůžete masážemi a medikací, které Vám poradí operatér. Nashledanou, dr. Remeš

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.