Vytvořit téma

Téma: Pokožka

Máte dotazy týkající se vhodného ošetření Vaší pokožky? Na tomto fóru najdete dermatologická řešení a řadu dalších informací.

Velké mateřské znaménko - laser nebo plastika?

anonymous538981
· Vytvořeno: 19. 7. 2017 · Aktualizováno: 1. 8. 2017

Dobrý den, dcerka - v srpnu jí bude 9 let, se narodila s velkým mateřským znaménkem na pravé nožičce. Zatím jsme to neřešili, jezdíme pouze každý rok na kontroly digitálním dermatoskopem. Ale je ve věku, kdy jí to začíná vadit a na koupališti si znaménko zakrývá ručičkou, proto bychom ho chtěli nechat odstranit, ale nevíme, zda je nutné řešit s plastickým chirurgem, nebo je již možnost nějaké leaseru, apod., můžete mi prosím poradit? Znaménko je ve velikosti 7,5 x 8 cm, předem moc děkuji. S pozdravem Klára F.

Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

3 komentáře

Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Maruska
  1. 8. 2017

  Dobrý den Kláro, to samé mám i já pod kolenem ze zadu nohy...také velké, v pubertě se mi kamarádi smáli, že mám na noze "hovno" o))), mamka se mnou tenkrát byla na nějaké plastice a tenkrát to šlo jenom vyříznout a byly by jizvy, kůže by se musela brát ze zadku atd...nakonec jsem pubertu přečkala a dneska už mi to nevadí, stejně po většinu roku nosím kalhoty...v pubertě jsem to řešila velkou náplastí...ale pokud by laser měl pomoct, tak by to bylo super, dejte vědět :-)

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • anonymous538981
  30. 7. 2017

  Vážený pane Tomášku,
  moc Vám děkuji za Vaši radu a budu se dle ní řídit. Za 3 týdny jedeme na první konzultaci s laseristem a určitě, dle Vaší rady, jich navštívíme více. A jak sám píšete, s dcerkou to probereme a rozhodnutí necháme jen na ní, nebudu ji do ničeho tlačit. Většina dětí ve škole je chápavých, rozumných, ale bohužel najdou se i ti druzí - zlí a posměvační a nerada bych, aby z toho měla dcerka v budoucnu psychické problémy. Ještě jednou Vám moc děkuji.
  Přeji Vám příjemný den.
  S pozdravem
  Klára Faltusová

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • MUDr. David Tomášek

  MUDr. David Tomášek

  · 30. 7. 2017

  Buď pomůže barvivý laser (měl by to být rubínový, nebo versapulz), nebo tkáňová expanse a vytětí. Je to však tahorší verze, Řešte to až to bude chtít řešit dcerka. Ne dříve.
  Určitě se obraťte s takovýmto problémem na laseristu se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
  Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
  Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Rádi Vás vyslechneme
Zapojte se do diskusního fóra Estheticon. Chybíte nám tu!