Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Operace hallux a pooperační pocity.

Anonymní
ciperka406208
Praha · Vytvořeno: 9. 1. 2017 · Poslední odpověď 3. 1. 2024

Rozhodla jsem se na 80% pro operaci halluxů - konec ledna, únor 2017 v Praze. Strašně se bojím, abych si nezadělala na další problémy. Celkem mohu chodit, kotníky mne bolí až po nějaké době v botech, jsou červené a zdá se mi, ža mne pak bolí i v kříži-nevím, jestli to může souviset. Jak vypadá umrtvení při operaci, jak dlouho trvá operace a jaká je bolestivost, čím se dá tlumit. Máte někdo zkušenost s titanovým šroubem v palci - prý se tam nechává. Moc díky za odpověď.

41 komentářů

Reklama
  • Anonymní
    Eva_olcova
    3. 1. 2024

    Jsem 4 měsíce po operaci levého haluxu (mám 5 šroubů a dlahu) a mám stejné problémy jako níže reagující Lucc*****.
    Operaci jsem podstoupit v podstatě musela, už jsem nezvládala chodit a ještě jsem trpěla bolestmi zad a pravé kyčle. Souvisí to. Ulevujete bolavému chodidlu jinými pohyby, jinou chůzí...
    Asi týden po zákroku i přes medikaci vás čeká peklo, ale věříte v lepší zítřky a chlácholíte se vidinou běhu po louce, procházkám po pláži...
    Měla jsem nastavený dlouhý klidový režim bez zátěže aby srostla naříznutá kost.
    Cca po 6týdnech jsem teprve začala došlapovat a rozhýbávat palec (rehabilitace prý není nutná).
    Takže jsem hledala na netu, četla všechny články, shlédla videa a sama začala cvičit co to šlo 3x denně včetně masáže nohy i jizvy.
    Po 4měsících je stav stále stejný:
    - noha je oteklá méně, ale je
    - v místě dlahy a šroubů mám o 2cm větší objem nohy = vejdu se pouze do tenisek (do některých jen bez vložky), které lze zcela rozšněrovat a otevřít jazyk (takže je nosím i doma místo bačkor)
    - hybnost palce nahoru 20%, dolů 0%
    - hybnost druhého prstu vedle palce 80%
    - celé záprstí v oblasti palce a druhého prstu až k nártu je ztuhlé
    - bolí každý krok, bolí každé cvičení a v podstatě vám slzy z tváře neuschnou protože brečíte buď bolestí nebo zoufalstvím
    - chodit zvládnu jen velmi pomalu, pomaleji než normálně (došlap na levou operovanou nohu = bolest, došlap na pravou nohu = lupnutí v kyčli, takže jsem jak R2-D2 před promazáním) a pouze malé kroky
    - kulhám, ať se snažím sebevíc
    - nepostavím se na špičky (na levou špičku samostatně se vůbec nepostavím ani nezvednu)
    - nekleknu si
    - palec operované nohy mám stále ve vzduchu i když nohu zatížím, což by mne nijak netrápilo... ale díky tomu nemám rovnováhu = neudržím se na operované noze a i při chůzi se motám
    - nezvládnu chůzi na boso (palec zespodu tlačí, jako když stojím na kamínku a stejně tak to bolí)
    - do dnešního dne mi doktor nepopsal operaci (takže nevím jaký typ jsem podstoupila) a následnou kontrolu mám za 2 měsíce = 6 měsíců po operaci
    - můj ortoped je spokojený, rtg se mu líbí, palcem hýbu a bolest prý každý snášíme různě...

    Závěr: Cvičím stále, stále doufám, že najdu způsob, možnost, řešení, abych alespoň chodila "normálně". Je mi 47 a ještě chci vyjít pár kopců, sjet si v zimě super sjezdovku, vydat na zasněžené pláni na běžkách (přesně ten pohyb teď nejde), zahrát volejbal nebo badminton s dětmi na zahradě bez toho, abych přemýšlela každou vteřinu jak se postavit, jak došlápnout...a jestli bych do toho šla znovu? Ještě si dám čas na rozmyšlenou...

  • Anonymní
    ProduceFruit
    30. 1. 2022

    Bylo mi řečeno, že pojištění to nepokryje? Jak jste se rozhodl ?

  • Anonymní
    DavidReichmann
    21. 11. 2021

    Jakou obuv jste prosím používali, mám asi 3 měsíce po operaci MICA, doktor mi řekl pevnou, ale to mi přijde široký pojem. Různě zkouším, doma i v pantoflích, tak abych neudělal chybu. Děkuji. D

  • Anonymní
    Lucc025801470369
    21. 7. 2020

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Před 3 lety jsem byl na operaci s halluxem na levé noze. Kde mi vlastně na nártu museli přeseknout kost,narovnat ji a sešroubovat a kloub mi osekali. Šrouby mi v noze zůstaly.Bohužel se muselo něco pokazit a já nemohu hnout s palcem u nohy. Nejdřív jsem s tím problémy neměla,ale tak posledních 7-8 měsíců mě to začlo dost omezovat. Bolí mě to při chůzi a o běhu ani nemluvím. Jelikož ohebnost v kloubu u palce je zcela nulová, tak bych se chtěla zeptat,jestli nevíte nějaké řešení? Nebo už to jde řešit pouze reoperací,která mi byla nabízena asi půl roku od zákroku,ale bohužel jsem odmítla,protože se mi to celé nechtělo absolvovat znova.

  • Anonymní
    lenylka_66192350
    8. 3. 2020

    Dobrý den, hrazeno pojišťovnou.

  • Anonymní
    Katka887149
    29. 2. 2020

    Dobrý den, platila jste něco nebo to bylo přes pojišťovnu, děkuji.

  • Anonymní
    Katka887149
    28. 2. 2020

    Dobrý den, platila jste něco nebo to bylo hrazeno pojišťovnou? Děkuji.

  • Anonymní
    hvo
    1. 11. 2019
    Nejlepší komentář

    Dobrý den, chystám se na operaci halluxu, jestli tomu dobře rozumím, šla jste na operaci s druhou nohou po cca dvou měsících. Můžete mi napsat, jestli operace byly v celkové anestezii nebo v epidurálu.

  • Anonymní
    ciperka406208
    14. 5. 2019

    Můžete prosím prozradit, co je Dornova metoda? Zatím jsem na operaci nešla, bojím se komplikací a také narkozy, když je mi 69 let. Teď právě mám problém jiný - pravděpodobně neprůchodnost lymfatických cest na nahách. Těžké nohy, otok nártů a kotníků, bolest lýtek - masáž lymfatická byla velmi bolestivá. Probíhá ještě další vyšetřování...s kotníky= vybočenými palci jdu na rehabilitaci. Čiperka

  • Anonymní
    scooby
    11. 5. 2019

    Já osobně bych nejdříve zkusil tu Dornovu metodu. Jsem měsíc po operaci a lituji toho, ze to nezkusila jinou cestou. Bolest po operaci dost velká, na nohu jsem byla schopná šlápnout po třech týdnech, jinak to nešlo. Po měsíci chodím bez berlí, noha pořád otekla.
    Pokud člověk nezmění zapojování svalů v těle, tak se to prý udělá znovu.

  • Anonymní
    tmro351516
    2. 3. 2019

    Dobrý den, mám měsíc po operaci halluxu. Zatím jsem byla na levé noze a za sebe mohu říct, že už jsem "v pořádku", tedy jezdím autem, nohu postupně zatěžuji, noha ještě natéká, ale jizva se celkem dobře hojí, už trošku i procvičuji palec, tak uvidíme, co ukáže RTG. Za sebe jsem spokojená, chystám se i na druhou nohu, pokud máte sedavé zaměstnání, tak do měsíce budete jako rybička (sice si myslím, že rekonvalescence je u každého jiná, jelikož je mi 25 let a mám už pár operací za sebou, takže to beru asi jinak). Já už jsem pracovala, co mi vytáhli stehy, tedy po dvou týdnech, pokud pracujete třeba v kanceláři, tak se to dá zvládnout, ale jízdu autem, pokud nemáte automat, tak raději odložte na později, protože při sešlapu spojky noha ještě bolela, tak jsem musela počkat. Operovali mě v Ostravě a i přístup byl dobrý, což mě celkem překvapilo :-) Držím pěstičky. A na pooperační otoky doporučuji Aescin. Dá se koupit v lékárně, finančně Vás to nezruinuje, je to lepší varianta drahého Wobenzymu a opravdu do týdne masivní otok opadne.

  • Anonymní
    Safira
    29. 1. 2019

    A můžu se zeptat, jak to probíhá ? Nevím právě skrz práci , abych věděla co mě čeká a co říct, kdy se vrátím. Hlavně mám strach, že se nechám operovat a pak se to vrátí a nebo to bude bolet i když na operaci půjdu.

  • Anonymní
    Safira
    29. 1. 2019

    Já vyzkoušela nějaké ty korektory a nemohla jsem je mít dlouho na noze. Palec mě hrozně bolel a brněl. Mám to stejně i na druhé noze, ale ta zatím neboli.

  • Anonymní
    ala774742
    29. 1. 2019

    Také si myslím, že je to hallux, ale zavolejte si o konzultaci, tím nic nezkazíte. Zkoušela jsem používat i silikonové korektory, dle pana doktora Horáčka to jen odkloní ostatní prsty a problém to neřeší. Prý když už něco tak pomůcku, viz. foto, dává se na noc, ale i on přiznal, že nejúčinnější je operace.

  • Anonymní
    Tapka758544
    28. 1. 2019

    Máte štěstí , myslím, že docent Hromádka je ohledně operace halluxů špičkový odborník (a není to jen názor můj, ale i jeho kolegů).

  • Anonymní
    Tapka758544
    28. 1. 2019

    Domu jsem šla třetí den, neschopenku jsem nepotřebovala, jsem čerstvá důchodkyně, zeptejte se raději přímo pana doktora, ale podle mého pooperačního stavu by to dlouho trvat nemělo. Kdybych měla sedavé zaměstnání , tak by mi stačilo pár dnů volna.

  • Anonymní
    Didla
    28. 1. 2019

    Dobrý den,děkuji za doporučení boty.Taky mě bude operovat docent Hromádka. Jak dlouho jste měla neschopenku a za jak dlouho jste šla domů s nemocnice. Děkuji

  • Anonymní
    Tapka758544
    28. 1. 2019

    Hlavně nikdo nevěřte na nějaké korektory, masáže nebo dokonce masti! Hallux není revma, toho se zbavíte jen operací, ostatní je podvod. Všechno jsem to roky zkoušela, než jsem se rozhodla pro operaci, a byly to akorát vyhozené peníze a ztracený čas .

  • Anonymní
    Tapka758544
    28. 1. 2019

    Neváhejte a jděte na operaci. To je čistý hallux a bude se Vám jen zhoršovat . Čím dříve se odhodláte k operaci, tím lehčí a kratší budete mít pooperační hojení . S metodou MICE Chevron-Akin, kterou operovali můj palec v Motole, mám výborně zkušenosti. Jde o jednu z nejnovějších moderních metod, vpodstatě bezbolestnou a zaručující nenávratnost halluxu. Operoval mne sám pan docent Hromádka, který u nás v ČR tuto metodu před pár lety poprvé zavedl. Také jsem s operací moc váhala, ale teď vůbec nelituji. Kdybych měla hallux i na druhé noze, tak jdu znovu, ale to už bych byla klidná a bez obav,

  • Anonymní
    Safira
    28. 1. 2019

    Dobrý vecer. Chci se zeptat, zda to podle vás vypadá na operaci. Při chůzi mě to bolí, někdy tahne, někdy v tom jen cukne. Ale jelikož mám práci, kde dost chodím a do bot se sice ještě vlezu, ale nic příjemného to neni. Moc děkuji za rady.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Rádi Vás vyslechneme
Zapojte se do diskusního fóra Estheticon. Chybíte nám tu!
Reklama