Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vrozené zkrácení šlach malíčků

Anonymní
zuzana_raiskupo88629
Písek · Vytvořeno: 27. 2. 2012 · Poslední odpověď 30. 4. 2013

Dobrý večer, chtěla bych znát názor odborníků, než podniknu nějaké kroky. Mému synovi je dnes 6 let. Asi v jeho půl roce jsme si všimli, že má ohlé malíčky na rukách, jakoby pod prsty. Bylo to nepatrné, všimli jsme si toho až když začal lézt. Navštívila jsem s ním dva ortopedy. Jeden doporučil dlažky z dřívek od nanuků na noc, ale bylo to pro něj hrozné, sundaval si to. Druhý ortoped toto vyvrátil a doporučil s malíčky cvičit. Toto jsme provozovali, ale brzy to synka tak otrávilo, že při jakékoliv manipulaci s prstíky protestoval. Tak jsme si na to nějak zvykli, řekli jsme si, že "holt z něj klavírista nikdy nebude :-)".. Nijak ho to neobtěžovalo ani nebolelo. Teď v září nastoupil do školy a hlavně hrozně vyrostl, tak jsme si všimli, že se tento problém docela zhoršil. Podle mě má zkrácené šlachy na malíkách, na levém více. Bojím se toho, že jak poroste, bude se to ještě zhoršovat. Prosím poraďte, bojím se toho, že mi další doktor vynadá, že jsme to zanedbali a že už je pozdě s tím něco dělat. Děkuji za vaše názory.

3 komentáře

Reklama
  • Prim. MUDr. Alena Schmoranzová

    · 30. 4. 2013
    Nejlepší komentář

    Ohnutí malíčku může být buď dopředu - kamptodacytlie , nebo do strany - klinodacytlie .
    Zkušený rukař to obvykle pozná na první pohled a i bez rtg .
    od správné diagnosy se pak odvíjí řešení -- v prvním případě dlahování , v druhém případě operace .

    bylo by vhodné vyšetření na specializovaném pracovišti .


    prim dr schmoranzová

  • Anonymní
    anonym123296
    15. 9. 2012

    Dobrý den Zuzko,
    přesně tento problém jsme zažili s naší dcerou akorát že u ní se to začalo projevovat až kolem 11 roku. Nejprve jsme mysleli že má malíček naražený z pádu na ledě, ale náhle se začal zkracovat i druhý malíček proběhli jsme ortopedie a nakonec jsme skončili na chirurgii ruky v Jizerských horách, a verdikt byl že je to genetické a že v dnešní době už to nemá tu sílu dříve to postihovalo i více prstů je možná chirurgická operace v podobě odejmutí kloubu, ale šlachy se zkracují dál a jizvy se mohou šklebit, to jsme nepodstoupili. Dostala dcera tedy sádrové dlažky, a přesně ten problém , dlažky lítaly v noci z rukou odmítala cvičení, vzdali jsme to po půl roce. Dnes je ji 21 let a je kadeřnice, hrála na kytaru prostě se s tím naučila žít. S pozdravem Eva

  • Anonymní
    Romana90915
    22. 3. 2012

    Dobrý večer Zuzano,máme úplně stejný problém s naší 12 letou dcerou,byla bych moc ráda,kdybychom si o tom popovídat,zajímá mě,co jste se dozvěděli.Ozvěte se prosím.Děkuji

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Rádi Vás vyslechneme
Zapojte se do diskusního fóra Estheticon. Chybíte nám tu!
Reklama