Vytvořit téma

Nevyvinuté prsty ruky

terka6212
· Vytvořeno: 24. 1. 2009 · Aktualizace: 31. 3. 2021

Mám 18-ti měsíční dceru, která se narodila s nevyvinutými prsty levé ruky.Chybí jí všechny články 2,3,a 4 prstu.Podle vyšetření lékařů má ruku funkční a dobře s ní pracuje.Podle lékařů jde jen o estetickou vadu.Zajímalo by mě,jestli by s tím do budoucna šlo něco dělat nebo co všechno pro to máme udělat my?

Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

32 komentářů

Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Misa136
  31. 3. 2021

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat kolik Vás vyšla celkově taková operace. Děkuji

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • katka750982
  10. 10. 2018

  Dobrý den, můžu se zeptat s jakou vadou se Johanka narodila? Máme 4měsíčního syna s vrozenou vývojovou vadou levé ručky (pouze k zápěstíčku)
  Děkuji

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Irena195216
  16. 5. 2018

  Dobrý večer ,
  po narození naší dcery to byl opravdu šok. Se vším nám ale velmi pomohl pan primář MUDR. Bronislav Vřeský. Johance je nyní 5 let a má za sebou 2 operace . Operace byly prováděny z důvodu úchopu a vývoje pahýlků na obou ručičkách. Vše proběhlo bez problému a přestože Johance některé prsty chybí, tak nemá problém s žádnou manuální činností.

  Pan primář Vřeský je z Ostravy. Jeho přístup je perfektní. Velký profesionál se srdcem.
  https://www.llc.cz/cs/lekari/248-mudr-lubomir-raska-2

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • jana1966
  16. 5. 2018

  Dobrý večer,
  od Vašeho dotazu uplynula již řada let, a proto Vás chci poprosit, jako operace Vaše dcera podstoupila a jak ručička vypadá dnes.
  Moc děkuji za odpověď
  Bety

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Prim. MUDr. Alena Schmoranzová

  Prim. MUDr. Alena Schmoranzová

  · 28. 4. 2013

  Milí rodiče , internet je sice milé medium, ale někdy spíše znejisťuje..
  Na této stránce splétáte několik diagnos najednou .
  Část dětí má vadu - tzv symbrachydacytylii -- kraťounké prstíky, spíše v řadě, někdo má palec, měkdo ne, vše je malé --- a opravdu se nedá mnoho dělat , provádí se dílčí úpravy a využíváme protetiky, přenosy prstů s nohou rodiče obvykle nechtějí s tím, aby si to dítě rozhodlo v dospělosti samo . Nikdo vám toho "dokopy" víc neřekne , protože žádné úžasné řešení není.
  Děti samy vadu neprožívají - postižená ruka je pro ně normální ruka a jsou tak šikovné, jako děti se zdravou rukou .

  Další vada, která je zde diskutována , je oslabování ruky z palcové strany - tzv radiální hypoplasie . Vada má různé stupně .- od pouze slabšího , ale plně funkčního palce až po žádný palec .
  mezitím jsou další stupně , které mají jasně daná nejlepší funkční řešení .
  Vada, kdy paleček je sice trochu pohyblivý , ale stále vypadá jako palec , je velmi obtížná na rozhodnutí rodičů, co s tím dělat .
  Paleček se sice hýbe, ale špatně, je usazen do roviny dlaně , meziprstí je úzké , a vyšší ..-- nejde dobře opozice, protože chybí sval, který palec přetáčí do opozice , ale hlavně není stabilní kořen tohoto palce . Jeho ukotvení v řadě zápěstních kostí není správné.Tím je úchopová schopnost i do budoucna omezena. Je možné prst různě nastavovat , prodlužovat a podobně . S nestabilitou je ale stále problém a výsledek je , že dítě začne používat namísto palce II prst a tento zachraňovaný nešikovný palec vynechává .

  K upřesnění dg opravdu po letech praxe nepotřebuji rtg - Ono to ozařování také není nic úplně zdravého a během rekonstrukcí se ještě dítě nasnímkuje dost .

  Naprosto chápu rodiče , kteří vidí jakžtakž vypadající palec , že ho chtějí zachránit . Je to možné , my nikoho k rekonstrukci jiným způsobem nenutíme , ale vysvětlíme vždy rodičům přínos a nevýhody každého řešení . Touha po pětiprsté ruce ale není vždy dobrým funkčním řešením . je smutné, když rodiče přijdou s pěti- desetiletým dítětem, kde byl vytvořen pátý prst a řeknou , že měli dát raději na nás , že dítě palec nepoužívá ...
  Ale znovu zopakuji -- k rekonstrukci podle nás nenutíme . Palec můžeme stabilizovat , jen to prostě není ono .
  Rekonstrukce palce a správného úchopu je potřeba provést co nejdříve. Některé výkony děláme do jednoho roku věku .

  Z operací nemějte strach , děti všechno snáší dobře ,když cítí z vaší strany podporu a lásku.

  prim MUDr Alena Schmoranzová
  Ústav chirurgie ruky a plastické chirurgie
  Vysoké nad Jizerou

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • kospetka98249
  26. 3. 2013

  Andreo ,děkujeme a také přejeme hodně štěstíčka:)

  Jinak bych chtěla upřesnit a také se omluvit PLASTICE -VYSOKÉ NAD JIZEROU,že jsem nechtěla zpochybnit jejich práci, i když to možná tak vyznělo.

  MUDr. Alena Schmoranzová- moc děkuji za zaslané info a fotografie ručiček.

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • dolask
  20. 3. 2013

  ĎAkujem za odpoveď. V září prajem hodne šťastíčka, nech to dobre dopadne. Budem sa tešiť na Vašu správu ako ste dopadli, ak ju budete písať zas na túto stránku. My sme tiež boli s dcerkou u plastického doktora v Prahe, robili jej tiež RTG a máme sa staviť až za rok ako sa jej to bude ďalej vyvíjať. Tak som zvedavá ako dopadnete vy a ja by som potom napísala tiež, čo sa u nás za rok zmenilo.
  Pekný deň.

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Irena195216
  20. 3. 2013

  Děkuji za odpověď, budu na Vás moc myslet,ať Vám vše dobře dopadne. Dejte pak určitě vědět.no a já se rozjedu po celé republice a ty prstíky Johance seženu :).

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • kospetka98249
  20. 3. 2013

  Dobrý den,
  synovi jsou 4 roky.Jak už jsem psala v předešlé zprávě ,byli jsme u pana doktora poprvé.Musíme počkat do září,aby porovnal co se s palečkem za ten půl rok dějě.

  Paní Ireno,
  určitě bych si vyslechla více názorů od různých lékařů.Ve Vysoké jsou určitě odborníci ,ale zarazilo nás ,že malému neudělali ani rengen a rovnou řekli ,že je vhodné paleček amputovat a z ukazováku mu vytvořit náhradní palec.Proto nás potěšila malá naděje ,kterou nám pan doktor Sukop dal.Kdyby měl malej paleček zcela nepohyblivý tak bych to chápala ,ale on s ním hýbe .A jestli je nějaká možnost ,že by mu paleček prodloužili ,tak proč to nevyzkoušet.

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • dolask
  19. 3. 2013
  Nejlepší komentář

  Dobrý deň,
  veĺmi ma zaujala Vaša správa. Možem sa spýtať koľko má Váš syn rokov a čo mu pán doktor s nevyvinutým palečkem robil? Ja mám 3 ročnú dcerku, ktorá nemá 2-5 prst a paleček má len částečný. Takisto sme boli vo Vysoké nad Jizerou a tam nám dokopy nič nepovedali. A tak hľadame ďalej ako by sa to mohlo riešiť v budúcnosti.
  ďakujem Andrea

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Irena195216
  19. 3. 2013

  Ano, všechny pohyblivé, jen některé bez článků. Je schopná úchopu a je moc šikovná.
  Teď se přiznám,že jsem zmatená. Slyšela jsem na ústav chirurgie ruky Vysoké nad Jizerou chválu..
  Je to tak hrozné, kam mám jet, koho si vybrat. Nechci udělat chybu a jsem tak zmatená. V Ostravě mi řekli, že s tím nelze nic dělat.

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • kospetka98249
  19. 3. 2013

  Zatím jsme teprve na začátku.Byli jsme u pana doktora poprvé.Udělal malému rengen.Teď musíme počkat do září,aby porovnal co se za ten půl rok změnilo.Hlavně nám zatím pomohl jeho přístup k celé té věci.Když jsme byli na klinice ve Vysoké nad Jiz. tak nám rovnou bez rentgenu řekli ,že paleček amputují:(
  Ještě bych chtěla dodat ,že paleček má malej pohyblivý.Proto nám pan doktor dal naději ,že by se mohl v budoucnu paleček nastavit.
  Jestli vám mohu doporučit ,řešte to už teď.Nám lékaři tady v Plzni říkali ,že je času dost něco řešit ohledně palečku ,ale opak je pravdou.Jak ve Vysoké nad Jiz. tak v té Praze nám řekli čím dříve tím lépe.Malá má prstíky pohyblivé?

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Irena195216
  19. 3. 2013

  a mohu se prosím zeptat jakou metodou vám pomohl? co vašemu synovi s palečkem provedl? je totiž spousta metod a já už opravdu nevím.děkuji irena kočendová

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • kospetka98249
  18. 3. 2013

  Dobrý den ,
  syn má také nevyvinutý paleček L ruky.
  V lednu t.r. jsme v televizi shlédli pořad,v němž vystoupil plastický chirurg pan MUDr.Andrej Sukop,Ph.D. z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,který se zabývá chirurgií ruky.Pana doktora všem moc a moc doporučuji.
  S pozdravem Stušová Veronika

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Irena195216
  18. 3. 2013

  Dobrý den, má dcera Johanka( 5 měsíců ) se narodila s vadou prstíku na L( ukazovák, prostředníček bez dvou článků i P( ukazovák prostředníček a prsteníček .
  Došlo k tomu prý díky zaškrcení během těhotenství. Máte někdo dobré zkušenosti s nějakou klinikou v ČR, která Vám pomohla?
  Děkuji za moc odpověd I.Kocendova@seznam.cz

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Pavla64212
  1. 6. 2012

  Dorý den.Můj syn měl vrozenou vadu ruky měl srostlé 4 prsty a jeden mu museli vytvořit vzali mu s třísla kus kostičky a ted má všech 5 prstů,ale ruka není už jak by měla být.Jezdili jsme do nemocnice do Vysoké nad Jizerou velice jsem byla spokojená. Na operace syn chodil každý 2 roky od šesti neděl no bylo to pro mne tak strašné,ale pak jsme si na to zvykli.Jinak vám držím palce at vám vše dobře dopadne a hlavně se držte kvůli svému maličkému.S pozdravem Pavla

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Jeni
  31. 5. 2012

  Dobrý den můj chlapeček se narodil s pravým rozštěp pravé ruky chybí tedy prostředníček nejsou članky ani kloub a tak bych se ráda optala a klidně vyslechla nějaké rady jedem taktéž do vysokého. Jak dlouho taková operace trvá a jak ste to snášela bijím se že mu nebudu oporou a že se zhroutím už ted když nad tím přemyšlím není mi vůbec dobře :( Děkuji pokud se ozvete Jana

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • jula84490
  11. 1. 2012

  Dobrý den,náš syn se narodil s vývojovou vadou levé ruky,je to prý symbrachydactylie(2.-5.prst má jen pahýlky).Dá se s tím do budoucna něco dělat?děkuji a zasílám foto
  Prosím,odepište mi na můj mail:Jula.84@seznam.cz
  Kutílková D.

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • ANDY77531
  8. 9. 2011

  dobry den pani miso jiz jste byli na druhe operaci jak dopadla snad je vse v poradku nas ceka druha ted 2.11 opet v hradci pry jiz esteticka tak to bude snad dobre ,ale nervy to jsou porad stejne a strach tu opet prevlada,vim nemela bych maly to ze me citi,ale neumim to potlacit:( jirik to zvladne vim je to silak..dekuji andrea

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • ANDY77531
  8. 9. 2011

  Dobry den mame jiz 18 ti mesicniho JIRICKA z dvojcatek ,ktery se nam narodil s motynymi prsticky,kde chybel palecek,prostrednicek na prave ruce a na leve chybi malycek mame ji po 1 uzpesne,ale komplikovane operaci a 3.11 nas ceka dalsi pry jiz esteticka,ale na to jak to vypadalo ma malej rucicky jiz krasny ,krasne s nimi pracuje uchopi vse je uzasny..Jezdime do Vysokeho nad Jizerou plastika ruky jsou tam uzasny..Neni to jednoduche stale placu,ale Jiricek je moc sikovny a silny snad vic nez ja a verim,ze to bude vse dobre..preji plno trpelivosti a sily s pozdravem ANDREA

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.