Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Korekce po amputaci článku prstu

Anonymní
Janulinuska01
Brno · Vytvořeno: 16. 2. 2010 · Poslední odpověď 13. 2. 2013

Dobrý den můj přítel mělpřed pár dny úraz(ruka mu sjela do hoblovačky) a v nemocnici se rozhodli amputovat mu poslední článek prstu na prostředníčku.Chtěla bych se zeptat jestli by šla udělat plastická operace nebo jestli by se s tím dálo něco dělat.Děkuju

6 komentářů

Reklama
  • Doc. MUDr. Martin Molitor, Ph.D., MBA

    · 13. 2. 2013

    Dobrý den,
    nevyvinuté poslední články prstů se chirurgicky dá řešit ale poměrně obžížně. Je samozřejmě nutné vyšetření u zkušeného plastického chirurga nejlépe takového, který se zabývá chirurgií ruky. Protézky jsou doboru estetickou alternativou, v raném dětství se ale moc nehodí. Předně malé dítě je bude špatně tolerovat, dále tyto protézky nerostou spolu s dítětem a taky jsou citlivé na mechanické poškození.
    Přeji hezké dny.
    M.Molitor

  • Anonymní
    ingrid161994
    12. 2. 2013
    Nejlepší komentář

    Dobry den vam vsem prisla jsem o par clanku prstu pri uraze a nasla si protetiku v brne ta mi na poukaz vystaveny ortopedem udelala odlitky na zdrave ruce a zrcadlove prenesla na druhou budu mit opet prsty sice nefunkcni ale stoji to za to a vse hradi pojistovna zkuste to

  • Anonymní
    mata12560
    12. 2. 2013

    moj syn sa narodil ze nema na pravej ruke dobre vyvinute 2 prsty posledny clanok a nema ani nechty ak by sa sa to dalo nejako nahradit bola by som vdacna za info dakujem

  • Anonymní
    ingrid161994
    26. 10. 2012

    dobry den pri uraze jsem prisla o jeden clanek na malicku a dva clanky na prstenicku pokud by se vam podarilo nekomu zjistit zda jsou nejake nahrady i nefunkcni dejte mi prosim vedet na *********** dekuji

  • Anonymní
    stanleyk98572
    3. 6. 2012

    Dobrý den, mám přesně ten samý problém viz 1. příspěvek, rád bych se také dozvěděl zda je možné provést nějakou funkční náhražku posledního článku prstu na prostředníčku pravé ruky. Předem moc díky za odpověď.

  • Anonymní
    Danyellka
    26. 5. 2010

    Janulinuska, zistila ste niečo. Môjmu manželovi sa stal obdobný úraz, len si to neodniesol prostredník, ale ukazovák na pravej ruke. Budem Vám vďačná za info.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Rádi Vás vyslechneme
Zapojte se do diskusního fóra Estheticon. Chybíte nám tu!
Reklama