Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Zítřejší operace břicha - na co se připravit?

Anonymní
v36
Praha · Vytvořeno: 31. 1. 2017 · Poslední odpověď 19. 12. 2017

Zdravím vsechny :-) tak jsem v nemocnici a zitra me ceka operace bříška plus sesiti břišních svalu :-) no bojim se ale i se strašně tesim na co se mam prosim připravit ? Děkuji moc

48 komentářů

Reklama
  • Anonymní
    Drahoslava
    19. 12. 2017

    Dobrý den já nosila pas 3 měsíce a další 2mesice stahovací kalhotky . Nedovolil by mi doktor sundat po 6 týdnech pas . Bříško mám ploché jen mi ještě občas tvrdne.

  • Anonymní
    Makyna598677
    18. 12. 2017

    Děkuji, asi ho opět nasadím a koupím si nějaké dobré, stahovací kalhotky...

  • Anonymní
    Sonia361544
    Doporučený člen
    18. 12. 2017

    Dobrý den, já pás opravdu nosila 3 měsíce v kuse je pravda, že pak přes den jsem měla na noc jsem dala stahovací kalhotky, ale ja měla udělanou pupeční kylu, rozestup.. Ten otok trvá, taky jsem byla na hoře otekla pod prsama a vypadal to jak špek, ale to je normální taky jsem tenkrát lekla, ale fakt to trvá půl roku než všechno odpuchne...Pokud máte po operaci i rozestup tak já Vámi bych ještě nosila pás fakt 3 mesice aspoň před den a na noc bych dávala stahovaci kalhotky.. Tim nic nepokazite

  • Anonymní
    Makyna598677
    18. 12. 2017

    Dobrý den, můžu se zeptat? Mám cca 6 týdnů po operaci abdomino, kýla, stažení břišních svalů. Nyní jsme po kontrole, kde mi bylo dovoleno už sundat pás. Když jsem jej nosila stále, tak bylo břicho stažené a po sundání i ploché. Nyní ale již 4 dny pás nenosím a nad jizvou mám jakoby otok, spíše to vypadá jako špek. Podotýkám, že jsem měla jen mini abdomino a břicho jsem velké neměla. Měly jste to tak také prosím? Může tam být stále otok? To, že břicho mám necitlivé kolem jizvy potrvá zahojení ještě určitě delší čas. Děkuji

  • Anonymní
    Makyna598677
    1. 11. 2017

    Mě to doporučila moje obvodní lékařka, že je to lepší při jedné narkóze a tudíž i na pojišťovnu...

  • Anonymní
    hanickoo
    1. 11. 2017

    Jj,tak jdete i na abdo?Já zase myslela,že jen na tu kýlu.Taky se chystám na abdo a mám strach,kýlu mám udělanou a ted ty svaly a převis.Nevím proč lékař řešil takto moji situaci.Nejdříve kýlu a pak zbytek.Hany

  • Anonymní
    Makyna598677
    1. 11. 2017

    Aha, já myslela, že pod pupkem, no, uvidím....Mě právě mimo té kýly budou také stahovat povolené břišní svaly, tak to asi bude trochu bolet, ale doufám, že to nebude tak hrozné, jak popisují holky...děkuji Markéta

  • Anonymní
    hanickoo
    31. 10. 2017

    Dobrý večer Makyna.Pupeční kýlu mi taky dělali přes pupek a vůbec to nebolí.Ani vztáváni z postele ani jiné bolesti jsem neměla.Hany

  • Anonymní
    Janickaa
    31. 10. 2017

    Já jsem dnes desátý den po abdominoplastice, sedím naprosto v pohodě, chodím normálně ven, sprchuji se obden a naprosto v pohodě, vnitřní svaly mám sešité 9 cm. Už je to lambáda ?

  • Anonymní
    Makyna598677
    31. 10. 2017

    Děkuji moc, tak nadbytek kůže nemám, tak snad to nebude tak bolestivé jako u vás....mějte se hezky....

  • Anonymní
    Sonia361544
    Doporučený člen
    30. 10. 2017

    Ne řez mám dole a nadbytek odstranili kůže...I pupeční kýlu i rozestup udělal pan doktor

  • Anonymní
    Makyna598677
    30. 10. 2017

    Dobrý den, mám prosím dotaz, vám sešití břišních svalů dělali řezem nad pupkem? Mám jít v pátek na operaci pupeční kýly a podle toho co mi paní doktorka řekla, tak by mi to udělali právě přes ten pupek. Máte jinou zkušenost? Děkuji za odpověď. Markéta

  • Anonymní
    v36
    5. 2. 2017

    Holky a vy cítíte bolest v jizve ? Ja teda o ni vubec nevim musela jsem se ptat lékaře jestli jsem někde rizla ? jinak teda svaly jsou fakt zahul porad me taháj dolu . Dnes jsem se přistihla ze jsem asi spala na boku uplne jsěm se lekla nemuze se neco stat ? Diky moc ;-)

  • Anonymní
    Sonia361544
    Doporučený člen
    4. 2. 2017

    Ale určitě je dobrý to neříkám hlavně je na imunitu člověku to jen prospěje..Já moc léky nejim byla jsem ráda,ze ten Asecin byl na 5 dní..Pak jsem si koupila prášky na imunitu a stejná je nejim první pár dní a pak jsem zapomnela pokud nemusím nějak do sebe nic necpu

  • Anonymní
    Sonia361544
    Doporučený člen
    4. 2. 2017

    Tak já jsem to dezinfikovala a taky nebylo co měla jsme všechno v pořádku ..Nevím znám lidi co Wobeznim měli a problémy měli a taky znám lidi co ho nemeli a všechno bylo oka..Já ho nemám a mám vše krásné ..To je člověk od člověku a pan doktor sám řek,ze Wobenzim vůbec nemusím ,ze v tom není ten zazrak..Jen jsem si koupila ten Asecin..Každý jsme jiný a hlavně je to o tom jak to tělo přijme 

  • Anonymní
    jana9410859
    4. 2. 2017

    Mám také nejmladší dítě rok a 8 měsíců, takže vím :) fungovat se nějak musí. Ale každý jsme jiný, takže i léčba je individuální, i když min. 6 týdnů bez zátěže by se měl dodržovat. Já asi díky tomu Wobenzimu po 14 dnech neměla co dezinfikovat - nemám už žádný stroupek.

  • Anonymní
    Sonia361544
    Doporučený člen
    3. 2. 2017

    Tak já se cítila taky dobře 9 den po operaci jsem na Štědrý den pomáhala manželovi vařit .Ale já dodrzovala to co mně řek doktor přeci to neříkají jen tak ...Mám doma 3 děti nejmladší 1,5 roku ,takže jsem nějak fungovat musela..Když jsem chtěla jít s malou ven čekala jsem na manzela ,aby ji dal do kočárku,ale po 5 týdnech jsem musela jít s ni i sama,takže jsem ji dala ruku a snazila jsem se ,aby všude vylezla...Jinak první 3 týdny jsem dezinfikovala ..Teď mázu mesickovou vazelinou..A mám i sádlo a ještě na noc silikonove pasky..Pas po 6 týdnech sundavam na noc přes den pořád mám..Wobenzim jsem neměla ..Jen jsem si koupila Asecin

  • Anonymní
    jana9410859
    3. 2. 2017

    Já když byla po dvou týdnech na kontrole, tak mi chirurg chválil hojení - hned po operaci jsem do sebe valila Wobenzim a homeopatika, pravidelně jsem dezinfikovala, převazovala a promašťuji konopnou mastí. Celé břicho dle chirurga masíruji a už cítím, jak se okolí jizev "probouzí k životu". Každý se hojíme a srůstáme jinak a asi je to i o tom pocitu. Se mnou byla na operaci paní po 3 dětech a hojila a pohybovala se mnohem hůř i když měla řez jen v podbřišku.

  • Anonymní
    Sonia361544
    Doporučený člen
    3. 2. 2017

    Co vím opravdu to dva tÝdny nedoporuciji i mně nedělal problém sedět ale jde o to ,aby kůže prirostla dobře si myslím ,tak jsme to pochopila..Takže když jsem se na takovou operaci dala fakt jsem se snazila,dodržovat ,az moc ani po dvou týdnech jsem nesedela.

  • Anonymní
    Babulinka
    3. 2. 2017

    Tak to Vás obdivuji. Uvidím za dalších pár dní, jak to půjde sedět. :-)

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Rádi Vás vyslechneme
Zapojte se do diskusního fóra Estheticon. Chybíte nám tu!
Reklama