Vytvořit téma

Špatně se hojící rána po abdominoplastice

Xxxxx837462
· Vytvořeno: 10. 10. 2019 · Aktualizace: 5. 3. 2021

Prosim poraďte, jsem po abdominoplastice, otevření rany se mi stale vice a vice zvětšuje, z rany mi vyteka sekret, ale dle doktora to mam pouze sprchovat a mazat hemagelem, jenže nevidím žádné zlepšení ba naopak zhoršení, mohu použít treba betadine mast nebo neco jiného treba stříbro? Jsem 3 tydny po zakroku, fotky jsou s postupne se zhoršující ranou

Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

9 komentářů

Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Pusi
  5. 3. 2021

  Dobrý den...Smím se zeptat... Kouříte? Já když byla na konzultaci ,tak mě lékař řekl ,že nesmím alespoň 1-2 měsíce před operací kouřit .. Nikotin se ukládá v břišním tuků a pak se to nehoji...Moc Vám přeji ,ať se bříško uzdraví 👍🍀🍀🍀🌺

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • MarcelaEstheticon
  Doporučený člen
  25. 2. 2021

  Dobrý den Katka5535,
  jak hojení pokračuje? Zkuste se s otázkou včetně fotografie obrátit na ZEPTEJTE SE LÉKAŘE https://www.estheticon.cz/diskuze kde Vám odpoví přímo naši specialisté.
  Doufám, ale že to již nebude potřeba

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Katka5535
  6. 2. 2021

  Moje břicho po operaci 30.11. A nasledně dvě opravne operace a takto vypada dnes. Uz si nevim rady. Jsem už psychicky vyčerpaná. Zkusite poradit???? Vše dodržuji, denně 2x čistím a mažu.

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Pusi
  23. 10. 2019

  Dobrý den..Smím se zeptat,zda kouříte? Děkuji za odpověď

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Nikca2164
  22. 10. 2019

  Mam za sebou tyden VAC léčby a konečně se začínám hojim, dalsi tyden mam před sebou, stále si myslíte, že by stačilo mazat a že bylo vše v pořádku pane doktore?

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Nikca2164
  18. 10. 2019
  Nejlepší komentář

  Dobrý den, to s vámi ted tedy vůbec nesouhlasim, byla jsem na kontrole v pátek s tim, že me bricho boli a rana je zase více otevřená, doktor ostříhal nekrozu a opět mazat hemagelem, nic vic nic min, žádný stěr, žádný léky, žádný rady, v pondělí jsem jela na pohotovost, protože se mi to prostě nelíbilo jak rána tak bolest, doktor se zhrozil a v úterý jsem nastopupila do nemocnice na léčbu VAC protože by se to dle slov lékaře samo nikdy nezahojilo, péče doktora z plastiky je strašná a nechtějte vidět foto dokumentaci jinych pacientů, kteří od doktora take utekli

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • MUDr. David Tomášek

  MUDr. David Tomášek

  · 17. 10. 2019

  Rozpad rány při tahové operaci, což abdominiplastika je , občas vzniká. Zde nemá význam provádět resuturu, čili nové zašití. Stehy se často proříznou a jizvy pak nejsou pěkné dvojnásob a jdou špatně opravit. Ideální je výrazně zvýšit toaletu sprchami, mazání defektu Betadinem a čisté plochy mazat Hemagelem. krýt defekt stříbrnými kryty. Je pravda, že je to ekonomicky náročnější, ale za to operater opravdu nemůže. To se prostě stane. Kdyby tuto komplikace operater věděl dopředu, tak ten výkon nedělá. Antibiotika se většinou dávají primárně bez odběrů na kultivaci, i když kultivace je samozřejmě lepší, často vščak zaberou antibiotika podaná hned a nečeká se na cílené vyšetření.
  Defekt na Vašem břichu není ještě tak dramatický, což Vás samozřejmě neuklidní. Je nutné si uvěsdomit, že do rizika operace jdete a určitě jste byla poučena, že se tato situace může stát. Operater také z výsledku není nadšený. Mějte tedy trpělivost a nechte se doléčit svým operaterem. Jinde Vám pomůžou prakticky stejně a bude Vás to stát více peněz. Každý operater si rád "svoji komplikace" zahojí sám a s větší snahou než na jiném pracovišti. Nekoukejte na svého operatera skrz prsty.
  Zdraví Dr. Tomášek
  To je moje rada po 25 letech práce v tomto oboru. Noste komprasivní kalhoty (www. datom.cz)Zdraví Dr. Tomášek

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Pusi
  11. 10. 2019

  Dobrý den..To zajděte za jiným lékařem...A smím se zeptat... kouříte?

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Hana221429
  11. 10. 2019

  Je to lumpárna,já tohle zažila.Místo aby udělalaý stěry a šli po tom cíleně,tak experimenrují.Přeji hodně štěstí,já to měla přes cele břicho a otevřené skoro půl roku.Drř´žím palce.Hana

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.