Vytvořit téma

Důlek u pupíku po abdominoplastice - normální?

Janina
Praha · Vytvořeno: 28. 1. 2021 · Aktualizace: 28. 1. 2021

Zdravím. Chtěla bych se zeptat...jsem 9 týdnů po abdominoplastice. Výška 163 cm, váha nyní 56 kg. Měla jsem velký rozestup svalů - 10 cm na šířku od hrudní kosti až dolů. Pupeční kýlu a přebytek kůže po těhotenstvích. Až nyní začíná břicho lehce přicházet k sobě. Když mažu břicho a jizvu a lehce nadzvednu v leže hlavu, hmatám malý důlek na pravé straně vedle pupku. Vizuálně to není vidět. Místy i nad pupkem v té středové linii, ale tam bych řekla, že to je normální. Nad pupkem to tak mám od začátku, ale vedle pupku jsem si všimla až před pár dny (možná i proto, že doteď jsem to tam měla zcela necitlivé). V průběhu rekonvalescence jsem prodělala onemocnění Covid 19, kdy jsem tedy byla nucena párkrát kašlat i kýchat. Mohlo tam nějak povolit to šití, nebo to je normální, že sem tam nějakou "prohlubeň" člověk nahmatá? Na té druhé polovině břicha v těch samých místech to je pevné. Okolo pupíku je asi fyziologicky normální, že to není pevné jako kámen. Mne spíše zarazilo, že to není pod pupíkem, ale vedle něj. Nejsem lékař, nemám ani zdravotnické vzdělání a toto byla moje první operace sešití svalů. Máte to někdo také tak? Je to v pořádku, nebo mám "plašit" a řešit to raději předčasnou kontrolou? Foto přikládám, není to vidět. Dělám kroužek v místě, kde to hmatám. Důlek je asi tak na prostředníčkový prst, není hluboký. Ale v podkoží ho cítím. Jinak otoky jsou...to je vidět i z fotky. Fotka je ranní. Pás stále nosím - ještě měsíc budu. Děkuji všem.

Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

2 komentáře

Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Janina
  28. 1. 2021

  Děkuji. No určitě po kontrole dám vědět. Mně to nikterak nebolí...možná je to normální, tu druhou polovinu mám oteklejší...tak pod tím ještě pohmatem ani necítím...uvidíme.

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Boubelka86
  Doporučený člen
  28. 1. 2021

  Dobrý den Jani, zkuste zavolat Vašemu chirurgovi. Také jsem našla tyto názory lékařů, ale myslím, že to není zrovna to samé co máte Vy.
  https://www.estheticon.cz/diskuze/abdominoplastika-operace-bricha/bolest-kolem-pupku-po-abdominoplastice-i170887
  Určitě napište jak jste dopadla.

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.