Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Tekutina v augmentovaném prsu po úzraze

Anonymní
Pavli
Ostrava · Vytvořeno: 4. 12. 2016 · Poslední odpověď 5. 9. 2018

Dobrý den,prosím poraďte jak postupovat.Jsem 8let po augmentaci 350ml eurosilicone pod sval,nikdy jsem neměla žádný problém,těhotenství trošičku prsa změnila ale nic strašného(3roky jsem po porodu).Před měsícem jsem měla úraz a to takový nesla jsem těžký kufr a šla ze schodiště poslední schod jsem už nečekala a tak šlapla jakoby do prázdna.Ucítila jsem bolest v levém prsu a do druhého dne mi prso nateklo asi o dvě velikosti a strašně bolelo.Vyhledala jsem svého operatéra ten mě prohmatal a řekl asi jste si něco utrhla chce to klidový režim.Další týden mě poslal na sono tam zjistili,že kolem inplantátu je volná tekutina s max. v ZKK a v DKK šíře až 23mm,laterně je tekutina i zahuštěná,kraniálně v této tekutině jsou i patrná septa-může se jednat o hematom,jenž se místy začíná lehce organizovat,ale nelze vyloučit jednoz.ani event.podíl silikonu(kontura silikonu není přehl.v celém rozsahu.Můj operatér teď při poslední kontrole (po měsíci)říkal,že si nemyslí,že by inplantát byl prasklý a že to chce klidový režim a ta tekutina se prý vstřebá.Když jsem chtěla další sono ať víme jak to vypadá teď,tak mi jen odpověděl,že mu to nikdo neproplatí.Já na to,že si to zaplatím sama.Tak prý se mám někde objednat když chci a na další kontrolu mám přijít až za měsíc.Prosím poraďte,prso mám sice o trochu menší bolesti ustoupili,ale nepříjde mi v pořádku,aby prso bylo pořád tak nateklé a bolestivé.Je toto normální postup?.Mám opravdu čekat jestli se tekutina vstřebá,anebo vyhledat jiného operatéra?Neměla by se tekutina odsát?Mám strach ať něco nezanedbám.Nejhorší je nevědět jsem už opravdu zoufalá.Děkuji za každou radu

3 komentáře

Reklama
  • Anonymní
    LucieAnna
    5. 9. 2018

    Dobrý den, mohu se zeptat, jak to dopadlo? Bohužel řeším stejný problém a zatím jsem také ve fázi klidoveho režimu..

  • Anonymní
    Pavli
    6. 12. 2016

    Děkuji pane doktore za Váš názor.To vypunktování probíhá v při vědomí nebo v anastezii?Bojím se už každé operace,ale pokud je nevyhnutelná nic nenadělám a půjdu do toho.Myslíte,že kdyby výsledky na sonu byly lepší nebylo by nutné puktovat?Objednala jsem se 14.12. na ultrazvuk.Hned bych Vám sem poslala co zjistili nového a moc Vás prosím o další radu.Můj operatér bude až v lednu a nemám na koho se obrátit.děkuji

  • MUDr. David Tomášek

    · 5. 12. 2016
    Nejlepší komentář

    Věc názoru - já bych to nechal vypunktovat, punktát bych zaslal na vyšetření na ALSL a krev na CL 30 k vyloučení jiných komplikací (anaplastického velkobuňěčného Lymfomu - nebojte se je to naděje jedna ku milionu, ale pro jistotu bych to řešil. Vaši pravděpodobnost snižuje i úraz v anamnese ten u ALSL nebývá). A pravidelné kontroly operaterem.
    Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
    Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Rádi Vás vyslechneme
Zapojte se do diskusního fóra Estheticon. Chybíte nám tu!
Reklama