Vytvořit téma

Tekutina kolem implantatu, riziko ALCL?

Nika623886
Vysoké nad Jizerou · Vytvořeno: 21. 2. 2019 · Aktualizace: 26. 2. 2019

Ahoj,je tu prosim nekdo,kdo mel tekutinu kolem implantatu? Popripade jak jste to resili,jake nasledky z toho byly ci nebyly , jestli je tu velke riziko,ze je z toho opravdu ALCL ,nebo jak se to nazyva(rakovina) . Dnes mi byla zjitena tekutina kolem implantatu,v prumeru cca 45mm,a to jsem po augmentaci s modelaci teprve 9 mesicu. Hodne se ted bojim vyskytu nemoci,proto MOC prosim o vase nazory. Pry je to male mnozstvi,ale i presto se musi implantat vyjmout a vycistit,a ze z tohoto maleho mnozstvi nelze vzit ani vzorek..

Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

3 komentáře

• Anonymní

26. 2. 2019
    Nejlepší komentář

Ahoj, dívala jsem se na tvou recenzi - operace proběhla v dubnu 2018, o BIA-ALCL se mluvilo v odborných kruzích již tehdy to je pravda, ale ani nyní nejsou informace kompletní - intenzivně se snaží přijít na příčiny vzniku. Chtěla bych tě ujistit, že tohle nebude tvůj problém.

V informovaném souhlasu, pár jsem jich již viděla, lékaři mají výčet všech možných komplikací souvisejících s aumgentací. Je ale samozřejmě i na zvědavosti pacientů se ptát na četnost výskytu, příp. řešení komplikací, jaká je tvá případná finanční účast atd....některé implantáty hradí/částečně hradí náklady spojené s komplikacemi, to si určitě prověř.

Držím palce, Niki! Fotky po zákrok vypadají skvěle, doufám, že brzy budouš mít tuto peripetii za sebou a budeš zase happy!

• Nika623886
    25. 2. 2019

Ahoj,dekuji za reakci. Se svym operaterem jsem to resila prozatim pouze telefonicky s tim,ze me nemine operace. Prisla jsem na to tak,ze se mi najednou prso zaclo zvetsovat,bylo tvrdsi,uplne proste jine a postupem me zacina i pobolivat a jakoby me tahne.. Proto jsem se objednala na sono,kde mi rekli tu tekutinu a pravdepodobne i kaps.kontr,protoze prso je opravdu uplne jine a zacina byt bolestive..O tom ACLC jsem se docetla hodne. Na druhou stranu,ikdybych to nemela,coz doufam ,ze nemam,tak me na tuhle ikdyz minimalni komplikaci mel lekar pred zakrokem upozornit,stejne tak i na jine veci,ktere se mi postupne s prsy deji ? a vse si mam navic hradit opet sama(ikdyz s nejakou slevou ) . Jsem z toho uplne na nervy,jeste abych si tak koupila rakovinu za 80 tis ? plus dalsi naklady a rekonvalescence,ktere me opet cekaji,nemluve o marozeni,ktere mi nikdo neproplati,jelikoz jsem OSVČ. Ty prsa pro me jsou prozatim opravdu za trest.

• Anonymní

25. 2. 2019

Ahoj
    Byla jsi přímo u tvého operatéra? Jak jsi na ten nález došla, při plánované kontrole, nebo tě na vyšetření přivedly nějaké příznaky?
    Nejsem lékař, ale ALCL se dle studií vyskytuje obvykle po několika letech od augmentace (nejčastěji uvádějí 7+), a celkem kolem 600 žen (když si vezmeš to množství, které implantáty nosí, je to velmi jehla v moři). Nebyla bych se ALCL, ale budu ráda, pokud nám dáš vědět, jak probíhá zaléčení....a vlastně i jaká je jeho příčina.

Informace zveřejňované na Estheticon.cz, nemohou v žádném případě nahradit osobní konzultace mezi pacientem a lékařem. Estheticon.cz nepodporuje komerční produkty ani služby.

Rádi vás vyslechneme
Zúčastněte se fóra Estheticonu. Už nám chybíte jen Vy!