Vytvořit téma

💡Jak zvolit správnou velikost prsních implantátů? 💡

VeroEstheticon
Praha · Vytvořeno: 10. 9. 2020 · Aktualizace: 25. 1. 2021

Ahoj dámy!

Při výběru vhodných implantátů se nám právě tato otázka nejvíce honí hlavou.

Kolik „ml“ bych si měla dát?

Jaká je ta správná velikost pro mě?

Na trhu je dnes dostupných tolik možností a zvolit tu správnou není vůbec lehké! Pravdou však je, že bychom při výběru prsních implantátů měly na 100 % zvážit následující faktory:


1️⃣ Velikost hrudníku: Aby prsa vypadala dobře, musí být v určitém poměru s velikostí našeho hrudníku. Jen tak bude dosaženo vyváženého vzhledu celé postavy.

2️⃣ Velikost prsní žlázy: Musíme počítat s tím, že velikost implantátu se bude přidávat k objemu naší vlastní prsní žlázy, a proto je důležité, abychom tuto velikost při rozhodování braly v úvahu.

3️⃣ Tvar prsou: V případě, že naše prsa mají určitou asymetrii, je často nutné, aby každé ňadro mělo jinou velikost implantátu. Podobně musí být změřena vzdálenost mezi dvorci a mezi prsy, aby bylo možné předpovědět, jak se změní jejich poloha po augmentaci.

4️⃣ Výška postavy.

5️⃣ Váha: Změna hmotnosti totiž může logicky také změnit velikost našich prsou.

6️⃣ Stav pokožky na prsou: Někdy si toužíme dát více ml, než naše pokožka snese. Pokud je kůže málo pružná či méně kvalitní, musíme zvolit takový implantát, který nepovede ke vzniku strií nebo ke zničení kůže v důsledku příliš velké váhy implantátu. Řiďte se proto vždy doporučením vašeho specialisty.


Jakmile si všechny výše uvedené body ujasníme, měly bychom s naším chirurgem konzultovat, jaké implantáty jsou pro nás ty nejvhodnější. Nelze vybrat velikost na základě jiné osoby, kamarádky nebo známé, která již augmentaci podstoupila. Každá z nás má jiné proporce těla a výběr velikosti je proto vysoce individuální.

Standardně všechny značky dostupné v České republice nabízí širokou škálu velikostí. Jednou z nich je 👉👉 Mentor, který má v nabídce 121 velikostí anatomických a 133 velikostí kulatých implantátů.

Je třeba si uvědomit, že čím větší prsní implantáty si dáme, tím více budou vážit a bude na ně ve větší míře působit gravitace. Ihned po operaci budou sice pevné a vysoko položené, ale postupem času začnou přirozeně klesat, a to nejen působením gravitace, ale i postupným stárnutím kůže a ostatních tkání.

Jak můžeme pomoci zpomalení tohoto procesu?

Používejte často podprsenku 👙, vyhýbejte se cigaretám 🚬, udržujte svou stálou hmotnost ⌚, svou pokožku dobře hydratujte 💅 a noste sportovní podprsenku vždy, když se věnujete náročné fyzické aktivitě 🏃‍♀️.


Věděly jste, že je na trhu též implantát s názvem B-Lite, který je o 30% lehčí, a je proto vhodný například pro ženy, které pravidelně sportují? :)


A teď už dost mých řečí – napiš do komentářů, jakou velikost sis vybrala TY! 💓

Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

1 komentář

Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

  • Arabela896236
    25. 1. 2021

    Přijde mi absurdni abych si jako pacientka vybírala velikost a profil implantátů.Od toho je přece chirurg profesionál aby to posoudil.Když mi přijde domů instalatér taky mu neradím jaké těsnění použít při opravě pračky.Já jsem vzala na vědomí že dostanu implantát Mentor a víc mě nezajímalo.A jsem moc spokojená!

    Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

Informace zveřejňované na Estheticon.cz, nemohou v žádném případě nahradit osobní konzultace mezi pacientem a lékařem. Estheticon.cz nepodporuje komerční produkty ani služby.

Rádi vás vyslechneme
Zúčastněte se fóra Estheticonu. Už nám chybíte jen Vy!