Vytvořit téma

Jak je velká pravděpodobnost komplikací po rhinoplastice?

modrookaholka
Brno · Vytvořeno: 5. 4. 2021 · Aktualizace: 12. 4. 2021

Už delší dobu jsem odhodlána jít na rhinoplatisku. Jenže jsem si pročitala internet a hodně mě to vystresovalo. Psali tam věci jako že 10-20% plastik musí podstoupit ještě následnou korekci, člověk po tom může skončit na antidepresivech, je potřeba na plastiku po několika letech chodit opakovaně atd. atd. Upřímně to zní děsivě. Jak je tedy velká pravděpodobnost, že opravdu dojde ke komplikacím? Nemyslím teď otoky atd.

Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

8 komentářů

Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Adam050
  12. 4. 2021
  Nejlepší komentář

  80-90% je těch, kteří se chtějí ozvat. Ti jenž se jim to nepovedlo se ozvat nechtějí. Podívejte zde na tuto stránku. V případě negativního komentáře a hodnocení chtějí po vás nějaký dokument o podstoupené plastice, aby jste zbytečně neočerňovala doktora a kliniku. V tomhle bodě se na to spousta lidi vykašle, protože to je najít dokument, vyfotit dokument, začernit rodné číslo a poslat to v emailu. Tuna kroků, aby jste mohla zveřejnit negativní hodnocení. Chápu postoj moderátorů stránky, ale díky těmto krokům, zde nenajdete adekvátní počet negativních hodnocení třeba i od lidi, kteří to reálně podstoupili, ale nebaví a nechtějí se patlat s tolika kroky, pro svůj příběh a komentář.

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Ivana934804
  11. 4. 2021

  Obecně, snad jen na pár vyjímek kliniky dávají podepsat jednostranné smlouvy pro pacienty, ale nauvedou ani do nich právě ty rizika, rizika né z důvodu hojení ale ty, které může způsobit daná metoda operatéra, jak jsem psala, vyřezávaání křídel, přílišné snesení hrotu nosu, dýchání atd. Pak většinou jako že nic nevidí, moc se pozorujeme, viděla jsem slečnu púo OP s propadlým prostředkem nosu, dr. ji rok tvrdil, že tam nic nevidí. Zvažte, zda Vám to za to stojí, nezohledňujte jen cenu a blízkost zákroku ale rozhodnutí je samozdřejmně na Vás.

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Ivana934804
  11. 4. 2021

  Samozdřejmně nejsem statistik a nemám konkrétní výsledky všech lékařů, obecně, z toho co jsem zjistila vím, že né každý se chce podělit o nepovedený svůj nepovedený zákrok ať z důvodu, že fóra nezná nebo se stydí. Nikde není napsáno, že má povinnost uvádět svůj příběh, to že se tady nebo někde jinde nejsou neznamená, že neexistují. Po zveřejnění mého problému v jiné skupině mi psalo hodně žen a právě uvedly, že se tam ukazovat nechtějí, že tak žijí několik let a nemají např. na další reoperaci finance a lékař jejich reklamaci neuznal.

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • modrookaholka
  10. 4. 2021

  Tak já nevím, přeci jen na tuhle operaci chodí strašně moc lidí. A kdyby to bylo tak strašné, tak se to rozkřikne... Jestli je pravda že 80-90% lidi to má v pořádku, tak bych to riskla. Mohli byste mí prosím napsat u jakého doktora jste i bylo?

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Ivana934804
  10. 4. 2021

  A ještě jedna důležitá věc, Estethicon udává jako příklad odkazy na výsledky OP po dvou měsících, což není rohodující, protože problémy, pokud je OP provedena už operatérem špatně a v důsledku dalšího hojení se ukáže až časem. Ty fota po sundání sádry, to už jsem taky x krát viděla, nos rovný a pak se tao začne měnit právě v důsledků např. přílišnou redukcí chrupavek a jiných záležitostí.

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Ivana934804
  10. 4. 2021

  Zdravím, jak píše Adam050, tak s tím plně souhlasím. Nejhorší je, že spousty operatérů s Vámi stráví na konzultaci 10 minut, málokdo řekne, co se konkrétně u Cašeho typu nosu může vyskytnout za problémy a to nemluvím o nějakém hojení ale o tom, co Vám z toho nosu udělá a pak se střepe veškeré odpovědnosti a pošla Vás za psychologem. Byla jsem u kapacity, vyhlášeného docenta, který tak jako i jiní tady mají jen kladné hodnocení a dopadla jsem špatně. Kdyby mi jen naznačil, co tato OP obnáší, nikdy bych nešla, NIKDY.

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • Adam050
  8. 4. 2021

  To záleží. Všechno se trochu přikrášluje ze stran chirurgů a doktorů, protože kdyby řekli holou pravdu nemuselo by vás to potěšit a tudíž by jste ten daný zákrok nepodstoupila. Samotný výkon, ale dělají jak nejlépe umí, avšak ve smlouvě stojí, že i při dokonalém provedení se zbavují odpovědnosti, když se něco pokazí. Jinými slovy nemůžete zažalovat danou kliniku, protože si očistili ruce tím, že udělali všechno ve váš prospěch. Nicméně to neznamená, že se nebudou snažit a odfláknou to. Hrozně moc lidí jde na reoperaci, protože buď není spokojeno s výsledkem (protože jim byla zatajena kus pravdy - vlastní zkušenost nebo to není ideální podle jejich představ) nebo se vyskytla neočekávaná komplikace (zkřivení, boule, jizva na vnější kůži atd.) Pravděpodobnost dokáže určit samotný operant výkonu a z jeho úsudku vyjde, zda se bude jednat o váš požadovaný úkon v plném měřítku (velká pravděpodobnost, že dostanete to co chcete) nebo pouze v omezeném (udělají se změny, ale nečekej moc velký zázrak).Bohužel za oba zákroky zaplatíte stejně, ať jste spokojena plně nebo ne. Dalo by se říci, že úspěch záleží i na vaší genetice a predispozicím k zákrokům.

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

 • MarcelaEstheticon
  Doporučený člen
  6. 4. 2021

  Dobrý den,

  je normální, že máte pochybnosti, ale určitě Vás uklidní, že zde na portálu je 91 % klientů, kteří zákrok doporučují a s výsledkem jsou spokojeni. Koukněte na jejich příběhy 😉
  👉 https://www.estheticon.cz/pacienti/tereza108/rhinoplastika-nejlepsi-rozhodnuti-v-mem-zivote-i184810
  👉 https://www.estheticon.cz/pacienti/644509/recenze-operace-nosu-mudr-jan-mestak-fotky-i212520

  Více o operaci nosu naleznete zde
  👉 https://www.estheticon.cz/zakroky/plasticka-operace-nosu-rhinoplastika

  Ovšem to nejdůležitější je najít toho VAŠEHO chirurga! Seznam klinik a specialistů na rhinoplastiku naleznete zde

  👉 https://www.estheticon.cz/chirurgove/plasticka-operace-nosu-rhinoplastika

  Nebo už máte lékaře vybraného? Už jste byla na konzultaci?

  Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

Informace zveřejňované na Estheticon.cz, nemohou v žádném případě nahradit osobní konzultace mezi pacientem a lékařem. Estheticon.cz nepodporuje komerční produkty ani služby.